czwartek, 27 listopada 2008

Startujemy *)

Pomysł na ogród jest naturalną konsekwencją projektu aranżacji wnętrz naszego domu: zafascynowani kulturą Wschodu, a szczególnie kulturą Japonii, urządzilimy nasz dom zapożyczając estetykę z Kraju Kwitnącej Wiśni. A ogród jest przecież natualnym przedłużeniem wnętrza.

Dwa słowa o samym blogu.

Nie będzie on odpowiadał na pytanie: jak zaprojektować ogród japoński. Jest to luźny spis wszelkiego rodzaju pożytecznych myśli, które zrodziły nam się w trakcie samodzielnego tworzenia tego ogrodu.

No właśnie: samodzielnego.

Zamysłem gospodarzy było stworzenie ogrodu wyłącznie własnymi siłami. I chociaż nie odbyło się bez cennych porad ze strony osób, które z ogrodami mają do czynienia na codzień, to CAŁOŚĆ prac - łącznie z ciężkimi pracami ziemnymi, nawodnieniem, elektryką, oczkiem, drewutnią, itd., itp. - została wykonana samodzielnie!
Doceńcie to proszę oglądając zdjęcia :)

Tu jest również miejsce na podziękowania:
- Pani Monice Sobczyk, http://www.sztukaogrodu.pl/, która zaprojektowała ten ogród, opiekuje się nim i cierpliwie znosi wszystkie nasze dopytywania.
- Panu Grzegorzowi Woźniakowi, "FHU Woźniak systemy nawadniania", http://www.gwozniak.pl/ za pomoc udzieloną przy budowie nawodnienia.

Miłej lektury!
M&M


*) wszystki enasze blogi tak zaczynamy...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz